عمل های زیبایی

اپلاسیون چیست ؟ وچگونه انجام میشود!


اپیلاسیون چیست ؟ و چگونه انجام می شود !

زیبای سلامت و نظافت مواردی است که افراد به آن توجه خاصی دارند و به دنبال آن هستند . در گذشته ی نه چندان دور برای از بین بردن موهای زائد از روش های مختلفی استفاده می کردند که امروزه دیگر آن روش ها را نمی پسندند و روش های دیگری را جایگزین  آن کرده اند که می توان به اپلاسیون اشاره کرد . اپلاسیون در لغت فارسی به معنی از بین بردن موهای زائد بدن است که این روش با روش های قدیمی بسیار متفاوت است و فایده ها و ضرر های خود را دارد . یکی از فایده های اپلاسیون به تاخیر انداختن رشد موهای زائد بدن و کم پشت شدن آن است . شما حتی می توانید به راحتی  اپلاسیون را در منزل نیز انجام دهید .

اپلاسیون چیست ؟ وچگونه انجام میشود!

آیا اپلاسیون پوست را شل می کند؟

 

چند روش ساده  خانگی برای ازبین بردن موهای زائد بدن

 

اپیلاسیون با استفاده از موم داغ رایج ترین روش از بین بردن موهای زائد در بین مردم می باشد. ابتدا موم را روی حرارت قرار داده تا به حالت مایع درمی آید سپس بوسیله یک کارتک روی پوست در جهت رویش موی بدن مالیده میشود . بعد با استفاده از یک تکه پارچه یا نوار گاز استریل موها و موم را در جهت رشد مو از روی پوست پاک خواهد شد. این کار بهداشتی است چرا که وسایل و مواد آن بهداشتی می باشد.

 

 

مومک سرد

 

موم سرد بر روی نوارهای از پیش آماده مالیده شده اند که می توانند مستقیما بر روی پوست چسبانده شوند. مو به موم سرد روی نوار می چسبد و با یک حرکت سریع از روی پوست جدا می شود. موم سرد به عنوان موم فارسی Persian Waxing نیز شناخته شده است. این کار در منزل توسط اکثر مردم انجام می شود ، اما بهتر است به متخصصان حوزه زیبایی مراجعه شود تا بهترین روش متناسب با پوست شما برایتان در نظر گرفته شود.

 

 

از بین بردن موهای زائد بدن با روش وکس کردن

 

وکس کردن یکی از تکنیک های مورد استفاده برای از بین بردن موهای زاید است. کیت های وکس خانگی برای کسانی که وقت و پول انجام این کار را به صورت حرفه ای ندارند، در دسترس است. با این حال اگر دقت نکنید وکس خانگی می تواند با کثیف کاری همراه باشد. به علاوه وکس نامناسب می تواند باعث تحریک و زخم شدن یا کبودی پوست شود. بهترین راه برای وکس کردن مراجعه به متخصصین امور زیبایی می باشد.

اپلاسیون چیست ؟ وچگونه انجام میشود!

آیا اپلاسیون پوست را تیره می کند؟

 

وکس صورت 

 

صورت یکی از حساس ترین قسمت های است که خانم ها به آن خیلی اهمیت می دهند و زیبایی چهره شان برای آنها مهم است و ما برای اینکه این زیبایی را چند برابر کنیم وکس صورت را به خانم ها توصیه می کنیم برای شفافیت (سست شدن ریشه ها) کم شدن موها و جلوگیری ازجوش های زیر پوستی و درد کمتر وخطوطی که بند در صورت به وجود می آورد وکس صورت را توصیه می کنیم. پس زیبایی و سلامت پوست خود را از حرفه ای های این حوزه بخواهید. در بخش دانستنیها در این خصوص توضیحات تکمیلی داده شده است.

 

 

اپیلاسیون پیشرفته یا دائم

 

در اپیلاسیون پیشرفته از موم‌هایی ساخته شده از صمغ درخت کاج و موم عسل استفاده می‌شود و قبل و بعد از اپیلاسیون از لوسیون استفاده می‌شود. این روش با نفوذ به ریشه مو باعث ضعیف شدن و از بین رفتن موها می‌‌گردد. به دلیل وجود گیاه آلوورا و ویتامین‌هایی در ترکیبات این موم‌ها بعد از انجام اپیلاسیون، پوست بسیار نرم و لطیف می‌باشد.

 

موم های دائم به شکل های مختلفی در بازار و مغازه های آرایشی موجود است که در سالن های اپیلاسیون از آن ها استفاده می شود اما مصرف موم های دائم به خاطر چسبندگی بسیار بالا و لایه برداری پوست بسیار حساس است که باید بعد از مصرف این موم ها از لوسیون ها و یا روغن هایی با چربی بالا استفاده کرد.اپلاسیون چیست ؟ وچگونه انجام میشود!

آیا اپلاسیون کردن خوب است؟

 

نکات مهمی که درباره اپیلاسیون  باید بدانید.

 

برای استفاده از این روش، باید هر منطقه‌ای که مو دارد، ابتدا کاملا شست و هیچ نوع کرم یا مرطوب‌کننده‌ای نباید روی پوستتان باشد، زیرا در غیر  این صورت، ماده‌ای که باید روی پوست مالیده شود، کاملا به پوست نمی‌چسبد و ممکن است پوست آسیب ببیند. اگر در منطقه‌ای هستید که آب و هوا گرم است، قبل از زدن موم، به پوستتان پودر بچه بزنید. این کار باعث می‌شود موم راحت‌تر روی پوستتان بچسبد. مالیدن موم روی پوست هم مهم است؛ آن را باید به صورت لایه‌ای نازک روی پوست زد، به‌طوری که موها قابل دیدن باشند. این کار باعث می‌شود پوست کشیده نشود و موها به راحتی کنده شوند.

 

 

– همیشه موم را در جهت رویش موها روی پوست بزنید و خلاف جهت آن بکشید.

 

 

– بعد از موم زدن لازم است یک نرم‌کننده ملایم روی پوست زده شود تا اگر حساسیتی وجود داشته باشد، پوست واکنش نشان ندهد.

 

 

– اگر تا حالا اپیلاسیون نکرده اید، بدانید موهای شیو (تیغ) شده معمولا زبرند. وقتی موها درآمدند، با دستتان آنها را لمس کنید. اگر به اندازه ۲ میلی‌متر بلند شده بود، مطمئن باشید ماده اپیلاسیون آن را می‌گیرد و زمان مناسبی است.

 

 

– برای اینکه از رویش موهای زیر پوستی جلوگیری کنید، یک لوسیون انتخاب کنید که در ترکیب آن سالیسیک وجود داشته باشد.

 

 

– یکی از علت‌های رغبت نشان ندادن بیشتر خانم‌ها به استفاده از این روش، درد ناشی از کندن موها از ریشه است. برای این مشکل قبل از موزدایی از یک محلول بی‌حس‌کننده مثل لیدوکائین روی پوستتان استفاده کنید.

 

 

– این کار را ۲۰ دقیقه قبل ا زموزدایی انجام دهید، اما ماده نباید در ناحیه تناسلی‌ استفاده شود.

 

 

– از آنجا که احتمال داردپوست به این ماده حساسیت  نشان دهد حتما ابتدا آن را روی یک قسمت از پوستتان امتحان کنید.

 

 

– برای اینکه بعد از اپیلاسیون پوست قرمز نشود، می‌توان کمی روغن ماهی به پوست زد.

 

اپلاسیون چیست ؟ وچگونه انجام میشود!

فواید پلاسیون دست و پا

 

تحقیقات نشان داده اپیلاسیون ممکن است باعث بروز بیماری‌های تناسلی شود، اما فقط در صورتی که نکته‌های بهداشتی شامل ملحفه تمیز برای زیرتان، پدهای یکبار مصرف و قاشق یکبار مصرف را رعایت نکنید. ضمنا موم به علت حرارتی که می‌بیند ویروس‌ها و باکتری‌ها را درون خود نگه نمی‌دارد و همین حرارت، به بیمارنشدن شما کمک می‌کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا