Firefly Laneآمریکای شمالیتیزر Firefly Laneدرامرمانتیکسریال Firefly Laneسریال کوچه فایرفلایعکس های سریال Firefly Laneکوچه فایرفلایمعرفی کوتاه

سریال Firefly Lane کوچه فایرفلای


Firefly Lane یک سریال تلویزیونی درام احساسی محصول آمریکا است که توسط مگی فریدمن برای Netflix ساخته شده است. این مجموعه براساس رمانی به همین نام از کریستین هانا ساخته شده است.

تالی و کیت با یک پیوند ناگسستنی که آنها را از نوجوانی به چهل سالگی می رساند ، در اوقات خوب و بد از یکدیگر حمایت می کنند…

این سریال در ۳ فوریه ۲۰۲۱ به نمایش درآمد و زندگی دو دختر نوجوان را در دهه ۱۹۷۰ روایت می کند ، تا بزرگسالی آنها در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی .

*کاترین هیگل در نقش تالی هارت ، مجری مشهور یک برنامه گفتگوی روزانه معروف به نام “ساعت دوست دختر ”
*اِلیسا اسکوبای در نقش نوجوان تالی

*لاندن رابرتسن در نقش کودکی تالی ۱۹۷۰
*سارا چالک در نقش کیت مولارکی ، بهترین دوست تالی از ۱۴ سالگی و یک زن خانه دار که هنگام گذر از طلاق سعی در بازگشت به اشتغال دارد.
*روان کورتیس در نقش نوجوانی کیت
*بن لاسون در نقش جانی رایان ، شوهر کیت و تهیه کننده ” ساعت دوست دختر ”
*بئو گرت در نقش مادر مجرد تالی و معتاد به مواد مخدر
*یئل یورمن در نقش مارا ریان ، دختر نوجوان کیت و جانی

در ۲۲ فوریه ۲۰۱۹ ، اعلام شد که نتفلیکس برای اولین بار سفارش سریال متشکل از ده قسمت را داده است. این مجموعه توسط مگی فریدمن ساخته شد که انتظار می رفت در کنار استفانی ژرمن ، کاترین هیگل و لی رز تهیه کنندگی اجرایی داشته باشد.

سریال Firefly Lane کوچه فایرفلای

در ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۹ ، کاترین هیگل برای بازی در نقش اصلی انتخاب شد. در آگوست ۲۰۱۹ ، بن لاوسون ، سارا چالک ، بئو گرت برای بازی در نقش های اصلی انتخاب شدند. در سپتامبر ۲۰۱۹ ، اِلیسا اسکوبای و روان کورتیس به ترتیب برای بازی در نسخه های نوجوانی شخصیت های هیگل و چالک (تالی و کیت) انتخاب شدند. در همان ماه ، یئل یورمن به عنوان بازیگر عادی انتخاب شد. در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ ، پاتریک سابونگوی و برندان تیلور در نقش های مکرر به بازیگران پیوستند.  در ۱۱ فوریه سال ۲۰۲۰ ، جنا روزنو برای بازی در یک نقش دوره ای انتخاب شد.

عکاسی اصلی و فلیمبرداری این مجموعه در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز شد و در ۲۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ در برنابی ، بریتیش کلمبیا به پایان رسید. وینسنت دو پائولا فیلمبردار این مجموعه است.

در ۱۴ اکتبر سال ۲۰۲۰ ، یک تیزر رسمی و همچنین تصاویری از مجموعه منتشر شد.سریال اولین بار در ۳ فوریه سال ۲۰۲۱ پخش شد.

سریال Firefly Lane کوچه فایرفلای

کوچه فایرفلای از ابتدای پخش به خاطر پرداختن به ماجرای دوستی دو شخصیت اصلی‌اش و نمایش فراز و فرود آن‌ها مخاطبان بسیاری را جذب کرده است. سریال با پرداخت صحیح داراماتیک‌اش حول این دو نفر توانسته به خوبی از پس داستان اصلی و خرده ماجراها بربیاید. هر چند برخی قسمت‌ها به خاطر پرداخت کلیشه‌ای و سطحی تا حدی دچار اشکال هستند اما این موضوع به کلیت اثر آسیبی وارد نکرده است.

خط روایی Firefly Lane با استفاده از ساختار سه زمانه از خلاقیت خاصی برخوردار است و روایت خود را با تقطیع زمانی و فلاش‌بک‌ های مکرر بازگو می‌کند و همین نکته بر جذابیت آن می‌ افزاید.

در کوچه فایرفلای به زنان و بحران‌هایشان پرداخته میشود ؛ گویی تمامی مسائل و مشکلات زنان مانند یک دایره‌المعارف در این سریال گرد هم آمده است.

سریال Firefly Lane کوچه فایرفلای

برای این مجموعه ، راتن تومیتوز ، رتبه بندی تأیید ۴۷٪ را براساس بررسی ۳۰ منتقد ، با میانگین امتیاز ۵٫۵۳ / ۱۰ گزارش کرد. در مورد اتفاق نظر منتقدان وب سایت آمده است: “Firefly Lane ایده های محکم و جفت موفق کاترین هیگل و سارا چالک را با خود دارد – اگر فقط سناریو می توانست تمام آن پتانسیل را برآورده کنند.”

متاکریتیک به سریال امتیاز متوسط ۵۷ از ۱۰۰ داد ( بر اساس بررسی ۲۱  منتقد  )، همچنین وضعیت سریال را ” متوسط” تشخیص داد .

جودی برمن نوشت: طبق اکثر معیارها ، Firefly Lane نمایش خوبی نیست. اما با وجود محدودیت های فراوان ، چیزی دوست داشتنی در مورد آن وجود دارد. ”

جوئل کلر از دکیدر گفت:” شیمی بین سارا چالک و کاترین هیگل بارِ کل فایرفلای را بدوش میکشد .”

سریال Firefly Lane کوچه فایرفلایدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا