Mare of Easttownآمریکای شمالیبررسی Mare of Easttownبررسی میر شهرک شرقیتصاویر Mare of Easttownتصاویر میر شهرک شرقیتیزر Mare of Easttownتیزر میر شهرک شرقیجناییدرامسریال Mare of Easttownسریال میر شهرک شرقیشبکه های اچ‌بی‌اومعرفی Mare of Easttownمعرفی کوتاهمعرفی میر شهرک شرقیمیر شهرک شرقی

سریال Mare of Easttown میر شهرک شرقی


میر شهرک شرقی  Mare of Easttown‎ یک مجموعه محدود ( تعداد قسمت کم ) درام و جنایی آمریکایی ساخته برد اینگلسبی است که در ۱۸ آوریل ۲۰۲۲ در شبکه اچ‌بی‌او نمایش داده شد.

این مینی‌ سریال با بازی وینسلت پیرامون کاراکتر میر شیهان، کارآگاهی در شهر کوچکی در پنسیلوانیا می ‌باشد. او در حالی که زندگی ‌اش در حال فروپاشی است ماجرای قتلی محلی را پیگیری می‌کند. مینی‌سریال Mare of Easttown کاوشی در سمت تاریک یک جامعه نزدیک و بررسی موثقی از این قضیه می ‌باشد که چگونه تراژدی‌ های خانوادگی و گذشته ما می ‌تواند زندگی حال ما را تعریف کند.

در این سریال کیت وینسلت در نقش ماره شیهان ؛ جولیان نیکلسون در نقش لوری راس ؛ جین اسمارت در نقش هلن ؛ انگوری رایس در نقش سیوبان شیهان ؛ ایوان پیترز در نقش کارآگاه کالین زابل ؛ گای پیرس در نقش ریچارد رایان ؛ کیلی اسپینی در نقش ارین مک منامین ؛ دیوید دنمان در نقش فرانک شیهان ؛ فیلیس سامرویل در نقش بتی کارول ؛ درو شید در نقش جف گبههارت ؛ جان داگلاس تامپسون در نقش رئیس کارتر ؛ پاتریک مورنی در نقش کنی مک منمین ؛ جیمز مک‌آردل در نقش شماس مارک برتون ؛ سوسی بیکن در نقش کری لیدن ؛ جو تیپت در نقش جان راس ؛ نیل هاف در نقش پدر دن هاستینگز ؛ به ایفای نقش می پردازند .

سریال Mare of Easttown میر شهرک شرقی

در ژانویه ۲۰۱۹ ، گزارش شد که برد اینگلسببی ، خالق این مجموعه محدود ، تمام قسمت ها را با کارگردانی گاوین اوکانر می نویسد. تهیه کنندگان اجرایی شامل اینگلسببی ، اوکانر ، کیت وینسلت ، پل لی ، مارک رویبال و گوردون گری هستند. در ژانویه ۲۰۲۰ ، اعلام شد که کراگ زوبل به دلیل مشکلات برنامه ریزی جایگزین اوکانر به عنوان کارگردان می شود و همچنین به عنوان تهیه کننده اجرایی فعالیت می کند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ اعلام شد که کیت وینسلت برای بازی در مینی سریال HBO که در حومه فیلادلفیا فیلمبرداری می شود ، انتخاب شده است. در سپتامبر ۲۰۱۹ ، بازیگران جولیان نیکلسون ، جین اسمارت ، آنگوری رایس ، ایوان پیترز ، کیلی اسپاینی و دیوید دنمان انتخاب شدند. جان داگلاس تامپسون ، پاتریک مورنی ، بن مایلز ، کتی کرایسلر ، جیمز مکاردل ، سوسی بیکن ، جو تیپت ، نیل هاف در اکتبر ۲۰۱۹ انتخاب شدند. در فوریه ۲۰۲۱ اعلام شد که گای پیرس به جمع بازیگران پیوست و جایگزین مایلز در نقش خود شد. در همان ماه ، مکنزی لانسینگ ، کیت آرینگتون ، روبی کروز ، جیمز ایستر بردفورد ، الیسا دیویس ، انید گراهام ، جاستین هرت-دانکلی ، ایزی کینگ ، جک مولرن ، آنتونی نورمن ، درو شید و مادلین وینستین برای این سریال انتخاب شدند.

سریال Mare of Easttown میر شهرک شرقی

فیلمبرداری این نمایش در پاییز سال ۲۰۱۹ در فیلادلفیا و اطراف آن آغاز شد و گزارش شد که از مارس ۲۰۲۰ همچنان در جریان بوده و برنامه ها تا آوریل ادامه داشت .  با این حال ، تولید به دلیل همه گیری کووید زودهنگام متوقف شد. در اوایل سپتامبر ۲۰۲۰ ، یک ایستگاه خبری فیلادلفیا گزارش داد که فیلمبرداری قرار است ظرف یک ماه از سر گرفته شود.

از آنجا که داستان برای منطقه Easttown Township ، شهرستان چستر ، پنسیلوانیا تنظیم شده است ، جایی که خالق سریال برد اینگلسبی در آنجا متولد شده است ، بحث در مورد استفاده از “لهجه دلکو” وجود دارد ، که در لحن انگلیسی فیلادلفیا رایج است . این وینسلت بود که اصرار داشت از لهجه استفاده شود ، علیرغم اینکه لهجه ای مخصوصاً دشوار برای یادگیری است ، زیرا احساس می کرد خود ِجامعه ، بخش ِمهم در داستان است و لهجه اصیل به تأکید می کند. او ادعا کرده است که یادگیری لهجه آنقدر دشوار است که باعث می شود “چیزهایی را پرتاب کند”.

اولین قسمت سریال  در ۱۸ آوریل ۲۰۲۱ به نمایش درآمد. مخاطبان رتبه ۸ از ۱۰ را پس از پخش قسمت اول به سریال اختصاص دادند .

نظر منتقدان

سریال Mare of Easttown مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. از نظر راتن تومیتوز ، این مجموعه براساس ۵۵ بررسی ، دارای امتیاز تایید ۸۹٪ با میانگین امتیاز ۷٫۸۲ / ۱۰ است. در مورد اتفاق نظر منتقدین وب سایت آمده است: “جاه طلبی های Mare of Easttown که با اجرای فوق العاده کیت وینسلت محصور شده است ، گاهی از حد خود فراتر می رود ، اما رمز و راز اصلی آن با چنین حس قوی مکان و شخصیتی پشتیبانی می شود و این نکته مهم است.”

در متاکریتیک ، این مجموعه براساس بررسی های ۳۵ منتقد میانگین نمره وزنی ۸۱ از ۱۰۰ را نشان می دهد که نشانگر “تحسین جهانی” است.

اینکو کانگ از هالیوود ریپورتر یک بررسی اکثراً مثبت انجام داد و آن را “ناهموار ، اما دارای تعلیق استادانه” خواند .

برخی معتقدند ما شخصیت های مخوف و مشکلات متعدد و زندگی تقریباً کلیشه ای ضعیفی را در قسمت اول تجربه کردیم. تقریبا هیچ کس زندگی خوب و خوشی در آن ندارد. هر چند که امیدوارند در ادامه این روند تغییر کند اما به طور کلی این نحوه ترسیم را ناخوشایند خواندند.

سریال Mare of Easttown میر شهرک شرقیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا